מבצע!
תה ירוק

מאצ’ה 100 גרם

Matcha Green Tea

תה זן אמיתי – המרגיע את הגוף ואת הנפש

תה ירוק

מאצ’ה 100 גרם

Matcha Green Tea

תה זן אמיתי – המרגיע את הגוף ואת הנפש

56

במלאי

אריזה: שקית 100 ג' (50 כוסות תה)

תיאור

התרגום המילולי של המילה מאצ’ה הוא אבקת תה. המאצ’ה שונה מכל תה ירוק אחר. בסוגי תה ירוק אחרים חולטים את העלים ולאחר מכן דולים את העלים מהתה המוכן, מאחר ותה המאצ’ה מגיע בצורת אבקה הוא נמס בתוך המים וכך אנחנו שותים את כל חלקי העלה ואף חלק לא מושלך בתום החליטה.

 גם תהליך הקטיף של תה המאצ’ה שונה ומיוחד מקטיף סוגי תה ירוק אחרים. טרם הקטיף מכסים את הצמחים בבדים כדי שלא יהיו חשופים לשמש כך הטעם והמרקם של התה משתבחים. לאחר מכן הם נקטפים ידנית, עוברים אידוי קצר על מנת לעצור את תהליך התסיסה ועוברים תהליך של ייבוש ויישון בקירור המעמיקים את הטעם. בסוף התהליך טוחנים את התה לאבקה בצורה ידנית באמצעות מכתש עשוי מאבן.

חליטת תה המאצ’ה תופס חלק חשוב ומרכזי בטקסי תה יפניים. תה המאצ’ה גם מהווה חלק חשוב במסורת הזן היפנית.

בעת שתיית תה המאצ’ה הגוף נהנה מיותר חומרים מזינים מאשר בסוגי תה אחרים זאת מאחר ותה המאצ’ה עשוי מתה באיכות גבוהה ביותר ובשימוש בו משתמשים בכל חלקי העלה שלא כמו בסוגי תה אחרים שחלק מהחומרים המזינים נותרים בעלה לאחר הוצאת העלים מהחליטה המוכנה. בתה המאצ’ה בנוסף לכמות גדולה של ויטמינים ומינרלים קיימים בו פוליפנולים – נוגדי חמצון עוצמתיים. נוגדי החמצון הללו מסייעים להגנה מפני מחלות לב וסרטן, מסייעים בנוסף לשמור על רמת סוכר מאוזנת בדם, מורידים לחץ דם ובעלי תכונות אנטי אייג’ינג. בנוסף המאצ’ה מנקה רעלים מהגוף ומגביר חילוף חומרים, משמש כתה בשעת מדיטציה ומאוד מרגיע את הגוף ואת הנפש. תה המאצ’ה מכיל בין השאר סלניום, כרום, אבץ, מגנזיום וויטמין C.

והכי חשוב, תה מאצ’ה מרגיע את הגוף ומפיג מתחים. התה מצויין לשתיה בשילוב עם מדיטציה.

רצוי לחמם את הכוס לפני הכנת משקה התה. לחלוט 1/2 כפית אבקה בכוס של כ- 100 מ“ל במים מינרליים שהורתחו וצוננו ל- 70-80°. לערבב את אבקת התה במהירות בתוך המים באמצעות כפית או כלי במבוק מסורתי עד ליצירת משקה בעל קצף ירוק.

מוצרים משודרגים